GERİ

 

SAĞLIK KURUMLARINDA HASTA HAKLARI:

Sayfamızın bu bölümü zaman içinde sizlerin katkı ve desteğinizle gerçekleşecek.

Bu çalışmamızın "üç ana kaynağı" olacak.

 • İLK GRUBU hasta hakları gönüllüleri oluşturacak. onların vereceği bilgilerle öncelikle her ilin, sonra her ilçenin ve son olarak da her sağlık kurumunun burada bir sayfası ve o sayfada yer alan bilgileri olacak.

  Sizlerden topladığımız bilgilerle hangi kurumda hizmet nasıl, sağlık hakkı ve hasta haklarına uygunluk ne durumda herkese açık bir şekilde ve bir tür "imece"yle öğrenmiş, dolayısıyla bu kurumlardan hizmet alırken de bilgilenmiş olacağız. Böylelikle sizlerin katkı ve desteğinizle ülkemiz ve kurumlarımızda "sağlık hakkı ve hasta hakları" bakımından genel bir panoramayı çıkarmış olacağız.

  Bu kurumları ve onların durumunu değerlendiren bilgileri sizlerin bizimle bağlantıya geçmeniz halinde bize vereceğiniz bilgilerle oluşturulacak.

  başlangıç hedefimiz ülkemizdeki "sağlık kurumu" sayısı kadar gönüllüye ulaşmak ekteki formları doldurarak bizim gönüllümüz olabilir, hasta haklarına siz de katkıda bulunabilirsiniz.

  İKİNCİ GRUBU ise sizin yaşadığınız hak ihlâlleri konusunda bize danıştığınız sırada verdiğiniz bilgilerle sağlayacağız. Burada da hak ihlâline uğradığınızı iddia ettiğiniz yer, kişi ve kurumla bağlantı kurup verdiğiniz bilgiye ilişkin onların yanıtıyla birlikte değerlendirerek yine bu bölümlere yerleştireceğiz. Bu da bir süre sonra kurumlarla ilgili olarak herkese yarar sağlayacak bir bilgiye ulaşmamız anlamına gelecek.

  ÜÇÜNCÜ GRUBU da "sağlık hakkı ve hasta haklarının gereklerini yerine getirerek hizmet veren sağlık kurumnları ve onların görevlileri oluşturacak. Onların bizlere verdikleri hizmetler, olanakları, koşulalrı ve özelliklerine ilişkin olarak gönüllü bir şekilde aktarakları bilgilerle de yine tüm topluma daha az hak ihlâlinin yaşandığı bir sağlık ortamı oluşmasına katkıda bulunmuş olacağız.

  başlangıç olarak bizlerle bağlantıya geçmeniz gerekiyor. Sizlerin "elektronik" ortamdan başvurmanızı bekliyoruz. Bize ulaşmakta tereddüt etmeyiniz.

  Elektronik posta adreslerimiz: saglikhakki@gmail.com   

   

  GERİ
 •  

   

   

   

   

  BU SİTENİN HER HAKKI MAHFUZDUR.
  ANCAK KAYNAK BELİRTEREK ALINTI YAPILABİLİR.