GERİ

14 Şubat 2005 tarihinde yayınlanan ikinci programımız

İkinci programımızda bizler yani Av. Tunç Demircan, Hem. Leyla Hacıosmanoğlu ve Dr. Mustafa Sütlaş program yapımcısı ve sunucusu olarak yine stüdyodaydık. 14 Şubat Sevgililer Günü"ydü.

Programımız 20.00 haber bülteninin ardından yaklaşık 20.07 sıralarında başladı. Programın açılışında "Merhaba Acil"in düzenli dinleyicilerine yine programımızı anlattık ve her ayın 2. pazartesi günü birlikte olacağımızı duyurduk.

Programımızın il bölümünde ele aldığımız "hasta haklarında gündem" başlıklı güncel gelişmeler konusunda Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan "Hasta Hakları Birimleri" ve "Meslek Hataları" genelgelerini ele aldık. Leyla arkadaşımız bu genelgenin dikkati çeken noktalarını ortaya koydu. Bizler de aynı konudaki eleştiri ve önerilerimizi dile getirdik, düzenlemelerin hasta hakları konusunda ne getirdiği ve götürdüğü tartıştık.

Ardından her programda yer alacak olan "bir konu" bölümünde de Dr. Mustafa Sütlaş Avrupa Birliği'ndeki hasta hakları konusunda yapılanlardan ve AB Hasta Hakları Ana Sözleşmesi'nden söz etti. ülkemizde hasta hakları alanında yaşanan gelişmeleri dönüm noktalarına vurgu yaparak anlattı.

Saat 20.27'de verilen reklam arasının ardından sanatçı Sezen Aksu "Yine mi Çiçek" adlı şarkıyı, sevgilisi olmayan ve sevgilisiyle olmayan dinleyicilerimize için sundu.

Sonra programın ikinci bölümüne geçtik ve stüdyo telefonumuzu dinleyicilerimizin katkı ve katılımı için açtık.

Dinleyicilerimiz bizi yalnız bırakmadılar ve Sayın Av. Erkan Polat bizi arayarak sağlık kuruluşlarında olması gereken hasta haklarıyla ilgili birim ve bilgilerin bu kurumlarda bulunmadığını bildirdi. Bu konuda yapılması gerekenlerden söz etti.

Bizi arayan ikinci konuğumuz SSK'lı bir vatandaşımız olan Sayın Haydar Sözen'di. Sayın Sözen halk arasında "bıçak parası" diye adlandırılan durumdan yakındı. Herhangi bir sosyal güvencesi olan hastaların dialize girmek için bu işle uğraşan hekimlerin muayenehanelerine gitmek zorunda kaldıklarından yakınan Sayın Sözen'e Av.Tunç Demircan yapılması gereken başvuru yollarından söz etti.

Bundan sonra da katkı ve katılımınızı bekliyoruz....

YÖN FM'in kumanda masasına bağlı telefonunun numarası 0212-253 33 33. Program sırasında bizleri bu numaradan arayıp programımıza katılabilirsiniz.

GERİ

 

BU SİTENİN HER HAKKI MAHFUZDUR.
ANCAK KAYNAK BELİRTEREK ALINTI YAPILABİLİR.