GERİ

14 Mart 2005 tarihinde yayınlanan üçüncü programımız

Üçüncü programımızda da Av. Tunç Demircan, Hem. Leyla Hacıosmanoğlu ve Dr. Mustafa Sütlaş olarak bizler program yapımcısı ve sunucusu olarak yine stüdyodaydık. 14 Mart Hekimlerin eskiden "Tıp bayramı"dedikleri şimdilerde hem ülkenin, hemde kendilerinin sorunlarını dile getirdikleri bir gündü.

Bu nedenle biz bu üçüncü programımızı hekimlere ve hekimlerin hasta hakları konusundaki tutumlarına ayırdık.

Programımızın ilk bölümünde ele aldığımız "hasta haklarında gündem" bölümünde AB Toplantısından dönen Av. Tunç Demircan bu toplantıda yaşananları dile getirdi.

Ana konuya geçtiğimizde Leyla arkadaşımız önce 14 Mart'ta hekimlerin Taksim Meydanı'nda yaptıkları etkinlikten söz etti ve ardından hekimlerin hasta haklarına ilişkin tutumlarını özetledi.

Saat 20.25'de verilen reklam arasının ardından sanatçı Ezginin Günlüğü hekimler ve hastalar için "Kıyısız Deniz" adlı şarkıyı sundu.

Programın son bölümünde stüdyo telefonumuzu dinleyicilerimizin katkı ve katılımı için açtık, ancak arayan olmadı. Buna karşın biz yine bu bölümde hakları ihlâl edilen hastalarla ilgili çeşitli örnek olaylar üzerinde durduk.

"Hastayım Hakkım Var" bundan sonra her ayın ikinci ve dördüncü pazartesi günleri yayınlanacak.

Bundan sonra da katkı ve katılımınızı bekliyoruz....

YÖN FM'in kumanda masasına bağlı telefonunun numarası 0212-253 33 33. Program sırasında bizleri bu numaradan arayıp programımıza katılabilirsiniz.

GERİ

 

BU SİTENİN HER HAKKI MAHFUZDUR.
ANCAK KAYNAK BELİRTEREK ALINTI YAPILABİLİR.