GERİ

11 Nisan 2005 tarihinde yayınlanan beşinci programımız

Beşinci programımız her zamanki gibi 20:00 haberlerinden sonra saat 20:10'da başladı. Yapımcılarımızdan Dr. Mustafa Sütlaş şehir dışında olduğundan programa katılamadı. Av. Süleyman Anıl bu programımızın konuğuydu.

Birinci bölümde her zaman olduğu gibi, sağlık ile ilgili ülkemiz gündemindeki güncel konular değerlendirildi. Bu bağlamda; Hasta Hakları Platformu’nun 09 Nisan 2005’de düzenlediği basın açıklaması ve devamındaki sağlık hakkı örgütlenmesi toplantısının sonuçları değerlendirildi.

Sayıştay tarafından geçtiğimiz günlerde tamamlanan ve Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerde yürütülen denetlemenin sonuçları hasta hakları açısından değerlendirildi.

Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı ile ilgili son duruma ilişkin bilgi verildi.

Programımızın ikinci bölümünün konusu; "Yeni Türk Ceza Kanunu’nun sağlıkla ilgili hükümleri ve hasta hakları açısından getirdiği düzenlemeler" idi.

Konu ile ilgili olarak 07 Nisan 2005 tarihinde İstanbul Tabip Odası’nca düzenlenen Yeni TCK ve Hekimler konulu panele katılan yapımcımız Leyla Hacıosmanoğlu, toplantı ile ilgili izlenimlerini ve edindiği bilgileri paylaştı.

Daha sonra Yeni Ceza Kanunu’nun getirdiği düzenlemeler konuğumuz Av. Süleyman Anıl ile birlikte değerlendirildi.

Programın son bölümünde dosya konumuz olan Yeni TCK ve Sağlık üzerine konuşmaya devam edildi. Konuğumuz Av. Süleyman Anıl, yeni düzenlemelere ilişkin sorularımız yanıtladı.

Bu arada telefonla katılan bir dinleyicimiz hizmet alımı sırasında yaşadığını iddia ettiği hak ihlali ile ilgili olarak ne türlü yasal hakları olduğunu sordu. Av. Süleyman Anıl bu soruyu halihazırdaki yasal düzenlemeler çerçevesinde cevaplandırdı.

Son olarak önümüzdeki günlerde Sağlık Hukuku ile ilgili olarak düzenlenen bazı toplantıların duyuruları ile programa son verildi.

Bundan sonra da katkı ve katılımınızı bekliyoruz....

YÖN FM'in kumanda masasına bağlı telefonunun numarası 0212-253 33 33. Program sırasında bizleri bu numaradan arayıp programımıza katılabilirsiniz.

GERİ

 

BU SİTENİN HER HAKKI MAHFUZDUR.
ANCAK KAYNAK BELİRTEREK ALINTI YAPILABİLİR.