GERİ

4 Temmuz 2005 tarihinde yayınlanan onbirinci programımız

Annesinin rahatsızlığı nedeniyle çok yoğun olmasına karşın Sevgili Tunç yine aramızdayıd ve biz üç programcı yine tam kadro mikrofonların karşısında ve sizlerle birlikteydik.

Saat 20.00'de yayınlanan haberlerin yaz dönemi nedeniyle yayından kaldırılması nedeniyle daha çok zamanımız vardı. Ama tabii bize yetmedi yine.

Programımıza güncel gelişmeleri duyurarak başladık. İlk gelişme bir önceki programda ayrıntılarıyla anlattığımız "Sağlık Hakkı Hareketi Derneği" resmi başvurusunu tamamlayarak "resmen" kurulmasıydı.

Programın devamında asıl olarak "Bağ-kur'un yayınladığı tedavi talimatı"ndan söz ettik çoğunlukla. Çünkü Bağ-Kur, kronik yaraların tedavi ve bakımında kullanılan örgütücü pansuman malzemesinin bedelini karşılamak için artık "yara fotoğrafı" istemeye başlamış. Üstelik de aynı karenin içine hastanın yüzü de gelmek kaydıyla. Bunun hasta hakları açısından yarattığı hak ihlâllerine değindik. Yasal durumu ve yapılması gerekenleri gözden geçirdik.

Ele aldığımız bir diğer konu da yeni yayınlanan "Özürlüler Yasası" oldu. Buna yönelik ayrıntılı değerlendirme yapamadık ama başta Türkiye Sakatlar Derneği olmak üzere konunun taraflarının yaklaşımlarından söz ettik.

Programımızın son bölümünde telefonumuzu dinleyicilerimize yine açtık. Bizi arayan herhangi bir dinleyicimiz olmasa da onların radyolarının başında bizleri izlediğinden eminiz. Hele hele Eskişehir'de yaşayan bir dinleyicimizin; sevgili Avukat Çiğdem Sülükoğlu'nun bizi internetten dinlediğini biliyorduk. BU nedenle onun için Sezen Aksu'dan çaldığımzı "İstanbul" adlı parçayı ona yolladık.

Bundan sonra da katkı ve katılımınızı bekliyoruz....

YÖN FM'in kumanda masasına bağlı telefonunun numarası 0212-253 33 33. Program sırasında bizleri bu numaradan arayıp programımıza katılabilirsiniz.

GERİ

 

BU SİTENİN HER HAKKI MAHFUZDUR.
ANCAK KAYNAK BELİRTEREK ALINTI YAPILABİLİR.