GERİ

23 Mayıs 2005 tarihinde yayınlanan sekizinci programımız

Bu hafta program yapımcıları olarak tam kadro stüdyodaydık.

Yine 20:00 haberlerinden hemen sonra başladığımız programımızda her zaman olduğu gibi sağlık alanındaki güncel gelişmelerden ve sağlık bakanlığının uygulamalarından söz ettik.

Programımızın ana konusu güncel bir olay nedeniyle ele aldığımız "Özel sağlık kurumlarının verdiği hizmetlerde Devletin ve Sağlık Bakanlığı'nın sorumluluğu, yapılması gerekenler" başlığını taşıyordu.

Tunç Demircan bu konudaki mevzuatı, başka ülkelerdeki örnekleri ve yapılması gerekenleri ayrıntılarıyla anlattı. Çıkardığımız sonuç mevcut hükümetlerin sağlık alanını özelleştirmekle olumsuz sonuçların hesabını vermekten kurtulamayacakları oldu. Çünkü anayasamız bu konuda devletin sorumluluğunu çok net ve somut olarak tanımlamış bulunuyor.

Programımızın son bölümünde yine bizleri arayan herhangi bir dinleyicimiz olmadı. Hazırladığımız örnek olayları konuşarak programı tamamladık.

Bundan sonra da katkı ve katılımınızı bekliyoruz....

YÖN FM'in kumanda masasına bağlı telefonunun numarası 0212-253 33 33. Program sırasında bizleri bu numaradan arayıp programımıza katılabilirsiniz.

GERİ

 

BU SİTENİN HER HAKKI MAHFUZDUR.
ANCAK KAYNAK BELİRTEREK ALINTI YAPILABİLİR.